Nowa galeria zdjęć - Wisła Królewiecka

Nowa galeria zdjęć na stronie - Wisła Królewiecka. To droga wodna na Zalew Wiślany alternatywna dla Szkarpawy na odcinku od Rybiny. Na szlaku są dwa mosty zwodzone i miejscowości Grochowo i Sztutowo. na zdjęciu - widok z mostu zwodzonego w Rybinie.
Wisła Królewiecka jest odgałęzieniem Szkarpawy. To droga wodna prowadzącą od miejscowości Rybina przez Grochowo, Sztutowo i Kobylą Kępę do Zalewu Wiślanego. Jest dostępna dla wszystkich jachtów, które płyną Szkarpawą, jedynie spłycenia przy ujściu rzeki do Zalewu Wiślanego mogą stanowić przeszkodę dla jachtów balastowych z większym zanurzeniem. Wszystkie linie energetyczne są dobrze oznakowane.

  • Wysokość linii energetycznych jest tutaj

Mimo iż oficjalne "parametry" Wisły Królewieckiej są zbliżone do Szkarpawy, mamy wrażenie, iż ta pierwsza jest nieco węższa a już na pewno bardziej zarośnięta. Pomiędzy zielonościami jest jednak przeważnie żeglowny prześwit. Wrażenie dzikości tego szlaku mimo wszystko pozostaje, co moim zdaniem dodaje rzece uroku. Wodna roślinność zajmuje momentami nawet połowę koryta. Najgorzej jest jednak na początku, w okolicach Rybiny, potem będzie lepiej, a rzeka będzie stopniowo poszerzać swoje koryto. Brak ruchu statków towarowych powoduje, iż rzeka okresami jest bardzo mocno zarośnięta. Ale przecież dotyczy to także innych dróg wodnych w okolicy. Wkrótce szczegółowy przewodnik po szlaku Wisły Królewieckiej.

  • Galeria zdjęć Wisły Królewieckiej na naszej stronie - tutaj

Piotr Salecki


Wisła Królewiecka - widok z mostu zwodzonego w Rybinie - fot. P. Salecki


Wisła Królewiecka - most zwodzony w Rybinie - fot. P. Salecki

Wisła Królewiecka - rezydencja z własnym portem - fot. P. Salecki

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź