Frombork - galeria zdjęć portu

to największe miasto portowe na południowym brzegu Zalewu. Morskie przejście graniczne dla jachtów płynących do Kaliningradu. Niestety dla żeglarzy jest tu bardzo niewiele miejsca, infrastruktura jest bardziej niż skromna. Frombork czeka na rozbudowę, modernizację i zmiany korzystne dla wodniaków.


to największe miasto portowe na południowym brzegu Zalewu. Morskie przejście graniczne dla jachtów płynących do Kaliningradu. Kopernik, Katedra, Planetarium, to słowa – klucze. Turystów nie ma zbyt wielu, większość przypływa statkami białej floty albo przyjeżdża na chwilę i wraca z powrotem na Mierzeję. Większość pływających po Zalewie Wiślanym wodniaków zawija do Fromborka. Niestety dla żeglarzy jest tu bardzo niewiele miejsca, infrastruktura jest bardziej niż skromna. Frombork czeka na rozbudowę, modernizację i zmiany korzystne dla wodniaków. Dotychczasowa rewolucja portowo-przystaniowa, która doprowadziła w ramach projektu Pętla Żuławska do budowy nowych lub  modernizacji starych przystani i dostosowania ich do współćesnych potrzeb wodniaków - niestety Frombork ominęła.

  • Cała galeria zdjęć jest tutaj
Piotr Salecki

Frombork - kanał wejściowy - fot. Piotr Salecki


Frombork - zaplecze bazy rybackiej - fot. Piotr Salecki


Frombork - widok na falochrony wejściowe, na zachodnim nadbrzeże odpraw granicznych - fot. Piotr Salecki
Frombork - kapitanat portu - fot. Piotr Salecki


Frombork - miejsca dla żeglarzy. Motorówka policyjna cumuje na miejscach rezydenckich JachtKlubu Dal, po prawej stronie nabrzeże gościnne - przy którym akurat cumują jachty motorowe i poduszkowiec Straży Granicznej - fot. Piotr Salecki


Frombork - kanał wejściowy - fot. Piotr Salecki


Frombork - miejsca gościnne przeznaczone dla żeglarzy i wodniaków - fot. Piotr Salecki

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź