Zaczyna się sezon żeglugowy - godziny otwarć pochylni i śluz

Otwarcie dla żeglugi Pojezierza Iławskiego i Kanału Elbląskiego (na razie bez pochylni Jelenie) oraz dłuższe godziny otwarć śluz na całym szlaku to oznaka iż rozpoczyna się sezon.Komunikatem nr 8 z dnia 27 kwietnia 2018 RZGW GDańsk ogłosił otwarcie żeglugi na szlakach Pojezierza Iławskiego, kanału Elbląskiego i wydłużenie godzin pracy śluz na już otwartych szlakach - na Wiśle/Szkarpawie, Nogacie, Wiśle/Martwej Wiśle.

Czas pracy śluz - codziennie od godziny 07.00 do 19.00 a pochylni - od 08.00 do 19.00. Należy wziąć pod uwagę, iż godzina 19 oznacza w tym wypadku zamknięcie obiektu, a więc aby zdążyć przejść pochylnie czy prześluzować się, należy prypłynąc z odpowiednim wyprzedzeniem. Inaczej czeka nas na przykład nocleg na odcinku Kanału Elbląskiego pomiędzy pochylniami.

Ze względu na awarię do odwołania nieczynna jest Pochylnia Jelenie - co obecnie uniemożliwa przepłynięcie całego szlaku z Elbląga do Iławy lub Ostródy - więcej tutaj

  • Komunikat 8/2018 - tutaj
  • Baza komunikatów jest - tutaj

Już wkrótce na stronie i w formie papierowej specjalna ulotka z godzinami otwarć wszystkich śluz, pochylni, mostów zwodzonych i obrotowych na całym Pomorskim Szlaku Żeglarskim - od Gdańska do Iławy i Ostródy.
Piotr Salecki

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź