Krynica Morska - nowa galeria zdjęć

Niekwestionowana stolica żeglarska Zalewu. Czyste, morskie plaże, rozwinięte zaplecze handlowe, gastronomiczne, hotelowe. Atrakcją oferującą panoramiczny widok na Zalew Wiślany jest Latarnia Morska. Podczas odwiedzin w Krynicy powstała nowa galeria zdjęć.


Niekwestionowana stolica żeglarska Zalewu. Czyste, morskie plaże, rozwinięte zaplecze handlowe, gastronomiczne, hotelowe. Atrakcją oferującą panoramiczny widok na Zalew Wiślany jest Latarnia Morska.

Port jachtowy w Krynicy Morskiej
Pirs pasażerski rozdziela port jachtowy na dwie części: starą (Stary Port) i nową (Basen Jachtowy im. Leonida Teligi). W ramach programu „Pętla Żuławska – rozwój turystyki wodnej. Etap I” port jachtowy został zmodernizowany i rozbudowany. Żeglarze mają do dyspozycji największy na Zalewie Wiślanym basen jachtowy z pływającymi pomostami i zapleczem sanitarnym. Do portu prowadzi głęboki na 2,5 m tor podejściowy. Stanowiska postojowe dla jachtów są wyposażone w sieć wodno-kanalizacyjną, przyłącza energetyczne i oświetlenie.

Basen Jachtowy im. Leonida Teligi
Musimy uważać na statki białej floty. Głębokości w basenie od 1,5 do 2,6 metra, przy czym basen numer 1 jest zdecydowanie najpłytszy. Basen o wymiarach ok. 250 na 160 metrów, podzielony jest trzema pirsami na mniejsze baseny. Wszystkie nabrzeża są betonowe i wyłożone oponami. Nabrzeże Wschodnie,z którego wchodzimy na wszystkie trzy pirsy, Nabrzeże Północne. Wreszcie, od zachodu, zamyka port Nabrzeże Zachodnie, będące częścią Pirsu Pasażerskiego. Cumujemy do y-bomów. W sąsiedztwie kilkadziesiąt obiektów gastronomicznych.

Piotr Salecki

Port w Krynicy Morskiej - fot. Piotr Salecki


Port w Krynicy Morskiej - fot. Piotr Salecki

Port w Krynicy Morskiej - fot. Piotr Salecki

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź