Pierwsze regionalne spotkanie partnerów South Coast Baltic w Gdańsku

W piątek, 27.10.2017 r. na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, odbyło się pierwsze regionalne spotkanie partnerów i interesariuszy projektu „South Coast Baltic”. Spotkanie miało na celu przedstawienie założeń projektu na szczeblu lokalnym, przede wszystkim reprezentantom portów i marin, ale również przedstawicielom administracji samorządowej.


W piątek, 27.10.2017 r. na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, odbyło się pierwsze regionalne spotkanie partnerów i interesariuszy projektu „South Coast Baltic”. Spotkanie miało na celu przedstawienie założeń projektu na szczeblu lokalnym, przede wszystkim reprezentantom portów i marin, ale również przedstawicielom administracji samorządowej. Uczestnicy spotkania przyjechali z całego polskiego wybrzeża, m.in. ze Szczecina, Kołobrzegu, Mrzeżyna, Władysławowa, Gdyni, Helu oraz z Elbląga.

Uczestnicy z dużym zainteresowaniem zapoznali się z prezentacjami przedstawiającymi cele projektu oraz szanse dla portów i marin z perspektywy partnera projektu, którym jest zarządca portów i marin – „Pętla Żuławska”. Marcin Forkiewicz z Politechniki Gdańskiej przedstawił wyniki I etapu badań dotyczących ruchu wodnego w obszarze Południowego Bałtyku. Podczas warsztatów tematycznych podjęta została szeroka dyskusja w kwesti potencjalnych tematów kursu dla operatorów marin i portów, który jest częścią projektu i zostanie zrealizowany przez Akademię Morską w Szczecinie w 2018 roku.

Prezes spółki Pętla Żuławska pan Michał Górski podczas spotkania

Zgodnie z zaprezentowanym harmonogramem działań projektu, zainteresowani mogą zaplanować współuczestnictwo w targach żeglarskich w 2018 roku m.in. w Niemczech, Szwecji, Danii oraz w Warszawie.

Jednym z najbardziej aktualnych punktów omówionych w ramach warsztatów była aktualizacja przewodnika po portach i przystaniach morskich dla obszaru całego projektu, który zostanie wydany w zaktualizowanej wersji angielskiej już w styczniu 2018 roku (wersja w języku polskim będzie gotowa w marcu 2018 roku).

Już teraz zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w drugim spotkaniu regionalnym, które planowane jest w maju 2018 roku. Będzie wtedy możliwość i przyjemność spotkania i wymiany doświadczeń nie tylko lokalnych partnerów i interesariuszy, ale również międzynarodowych gości i partnerów projektu South Coast Baltic.
opr red

  • Więcej o udziale Pętli Żuławskiej w programie South Coast Baltic tutaj tutaj

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź