Osłonka - przystań

Przystań podzielona jest wałem przeciwpowodziowym na dwie części - nadwodną i lądową. Część nadwodną stanowi drewniany pomost cumowniczy, do którego cumujemy burtą. Na pomoście duże dalby cumownicze, przyłącze prądu, możliwość poboru wody, oświetlenie. Pomost przystosowany jest do cumowania na całej długości. Przy pomoście znajduje się 6 miejsc postojowych przy maksymalnej długości jachtu do 7 m. Część lądową stanowią: parterowy budynek obsługi przystani, wiata biesiada z miejscem do zmywania naczyń, pole namiotowe, parking, boisko do piłki plażowej. Całość terenu jest ogrodzona. Przystań położona jest w pobliżu ujścia Szkarpawy do Zalewu Wiślanego.

Metryczka przystani 

nazwa:Przystań  żeglarska Osłonka
alternatywna:Osłonka
adres:82-103 Osłonka
Osłonka
koordynaty gpsGPS: N 54°16’23” E 19°13’29”
operator przystani żeglarskiej
Jerzy Złoty Marinagold
telefon, mailtel. lub barbara.zloty@wp.pl

   
typ przystaniotwartaśrednia głębokość
około 1 m lub poniżej 1m
cumowanieburtąLiczba miejsc6
infrastruktura

prąd i woda (na pomostach), wc, prysznice, pralnia, odbiór śmieci, monitoring, wiata grillowa, boisko do siatkówki

ostrzeżenia nawigacyjnewypłycenie na Szkarpawie równoległe do pomostu cumowniczego, oddalone od pomostu o około 5 metrów
uwagi
 

Usługi dostępne na terenie przystani | opis piktogramów - tutaj

Na terenie:


Więcej o przystani w Osłonce na naszej stronie

Osłonka w zimowej scenerii
Operator przystani w Osłonce Jerzy Złoty systematycznie uwiecznia przystań Pętli Żuławskiej i jej okolice. Tym razem na czarno-białych zdjęciach możemy oglądać Osłonkę w zimowej scenerii.
Więcej tutaj

Potrzebne jest więcej miejsc cumowniczych w Osłonce
Osłonka to przystań Pętli Żuławskiej położona na Szkarpawie, w pobliżu jej
do Zalewu Wiślanego. W pobliżu do Zalewu uchodzi również Nogat. Niewielki pomost przystani sprawia, że mogą tu jednocześnie cumować zaledwie trzy, cztery jednostki. Konieczna jest powiększenie przystani o kolejne miejsca postojowe. Jest to możliwe bez jej rozbudowy, ale... Więcej - tutaj
Okrasa łamie przepisy na przystani w Osłonce
Karol Okrasa powrócił na Żuławy Wiślane. Wiosną nagrywał w Gospodzie Mały Holender – tym razem wybrał się na rejs po Zalewie Wiślanym, odwiedził miejscowość Piaski i zatrzymał się na przystani w Osłonce. Karol wraz z ekipą kręcił nowe odcinki programu “Okrasa Łamie Przepisy” po raz kolejny nawiązując do kuchni olęderskiej – żuławskiej.
fot. Jerzy Złoty
Więcej - tutaj

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź